JR16WR-10P Hirose
  • More about JR16WR-10P Hirose
    JR16WR-10P Hirose
    JR16WR-10P is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. JR16WR-10P is described as CONN RECEPT 10POS PIN WATERPROF. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE