HS35RA-20(71) Hirose
  • Part Number: HS35RA-20(71)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RCPT MALE 20POS SLDR CUP
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HS35RA-20(71) Hirose
    HS35RA-20(71) Hirose
    HS35RA-20(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HS35RA-20(71) is described as CONN RCPT MALE 20POS SLDR CUP. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Volgen America - Kaga Elect
  • Description
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH