HR31-5.08P-5SC(72) Hirose
  • More about HR31-5.08P-5SC(72) Hirose
    HR31-5.08P-5SC(72) Hirose
    HR31-5.08P-5SC(72) is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. HR31-5.08P-5SC(72) is described as CONN HOUSING 5POS 5.08MM CRIMP. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    View
    Schroff
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    Vector
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM