HR31-5.08P-5SC(71) Hirose
  • Available: 224
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HR31-5.08P-5SC(71) Hirose
    HR31-5.08P-5SC(71) Hirose
    HR31-5.08P-5SC(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. HR31-5.08P-5SC(71) is described as CONN HOUSING 5POS 5.08MM CRIMP. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    View
    Schroff
    CONNECTOR H 15 F