HR12-14RA-20SDL Hirose
  • Part Number: HR12-14RA-20SDL
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RCPT 20POS THRU RA SKT
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 45
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HR12-14RA-20SDL Hirose
    HR12-14RA-20SDL Hirose
    HR12-14RA-20SDL is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR12-14RA-20SDL is described as CONN RCPT 20POS THRU RA SKT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    View
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"