HR10G-10R-12SB(71) Hirose
  • Part Number: HR10G-10R-12SB(71)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RCPT 12POS PNL THRU SKT
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 121
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HR10G-10R-12SB(71) Hirose
    HR10G-10R-12SB(71) Hirose
    HR10G-10R-12SB(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10G-10R-12SB(71) is described as CONN RCPT 12POS PNL THRU SKT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    View
    Bud Industries
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM