HR10G-10R-10S(71) Hirose
  • Part Number: HR10G-10R-10S(71)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 26
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HR10G-10R-10S(71) Hirose
    HR10G-10R-10S(71) Hirose
    HR10G-10R-10S(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10G-10R-10S(71) is described as CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    View
    Wakefield-vette
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP