HR10A-13TPD-20S(01) Hirose
  • Part Number: HR10A-13TPD-20S(01)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN PLUG 20POS FMALE SOLDER GLD
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HR10A-13TPD-20S(01) Hirose
    HR10A-13TPD-20S(01) Hirose
    HR10A-13TPD-20S(01) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-13TPD-20S(01) is described as CONN PLUG 20POS FMALE SOLDER GLD. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE