HR10A-13R-20PC(73) Hirose
  • Available: 84
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HR10A-13R-20PC(73) Hirose
    HR10A-13R-20PC(73) Hirose
    HR10A-13R-20PC(73) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connector Housings category. HR10A-13R-20PC(73) is described as CONN RCPT HSNG MALE 20POS PNL MT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK