HR10A-13R-20P(73) Hirose
  • Part Number: HR10A-13R-20P(73)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 20POS MALE SOLDER
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 45
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HR10A-13R-20P(73) Hirose
    HR10A-13R-20P(73) Hirose
    HR10A-13R-20P(73) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-13R-20P(73) is described as CONN RECEPT 20POS MALE SOLDER. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM