HR10A-13R-20P Hirose
  • Part Number: HR10A-13R-20P
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 20POS MALE SOLDER
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HR10A-13R-20P Hirose
    HR10A-13R-20P Hirose
    HR10A-13R-20P is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-13R-20P is described as CONN RECEPT 20POS MALE SOLDER. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    AUDIO MAGNETIC XDCR 3-7V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
    Tdk
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK