HR10A-13P-20P(73) Hirose
  • Part Number: HR10A-13P-20P(73)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN PLUG 20POS MALE SOLDER
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 972
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HR10A-13P-20P(73) Hirose
    HR10A-13P-20P(73) Hirose
    HR10A-13P-20P(73) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-13P-20P(73) is described as CONN PLUG 20POS MALE SOLDER. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A