HR10A-13JA-20S(01) Hirose
  • Part Number: HR10A-13JA-20S(01)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN JACK 20POS FEMALE SLD GOLD
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HR10A-13JA-20S(01) Hirose
    HR10A-13JA-20S(01) Hirose
    HR10A-13JA-20S(01) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-13JA-20S(01) is described as CONN JACK 20POS FEMALE SLD GOLD. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MNT 4.73"
    View
    Schroff
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    Schroff
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK