HR10A-10WTR-12SB Hirose
  • Part Number: HR10A-10WTR-12SB
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 12POS FEMALE DIP
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HR10A-10WTR-12SB Hirose
    HR10A-10WTR-12SB Hirose
    HR10A-10WTR-12SB is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-10WTR-12SB is described as CONN RECEPT 12POS FEMALE DIP. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MNT 4.73"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK