HR10A-10WTR-12S Hirose
  • Part Number: HR10A-10WTR-12S
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 12POS FEMALE SOLDER
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HR10A-10WTR-12S Hirose
    HR10A-10WTR-12S Hirose
    HR10A-10WTR-12S is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-10WTR-12S is described as CONN RECEPT 12POS FEMALE SOLDER. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE