HR10A-10WTP-12P(01) Hirose
  • Part Number: HR10A-10WTP-12P(01)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN PLUG 12POS MALE SOLDER GOLD
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HR10A-10WTP-12P(01) Hirose
    HR10A-10WTP-12P(01) Hirose
    HR10A-10WTP-12P(01) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-10WTP-12P(01) is described as CONN PLUG 12POS MALE SOLDER GOLD. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"