HR10A-10TPA-12S(74) Hirose
  • Part Number: HR10A-10TPA-12S(74)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN PLUG 12POS FMALE SOLDER GLD
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HR10A-10TPA-12S(74) Hirose
    HR10A-10TPA-12S(74) Hirose
    HR10A-10TPA-12S(74) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-10TPA-12S(74) is described as CONN PLUG 12POS FMALE SOLDER GLD. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH