HR10A-10R-12PB(01) Hirose
  • Part Number: HR10A-10R-12PB(01)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 12POS MALE DIP GOLD
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HR10A-10R-12PB(01) Hirose
    HR10A-10R-12PB(01) Hirose
    HR10A-10R-12PB(01) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10A-10R-12PB(01) is described as CONN RECEPT 12POS MALE DIP GOLD. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM