HR10A-10J-12SC(73) Hirose
  • Available: 95
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HR10A-10J-12SC(73) Hirose
    HR10A-10J-12SC(73) Hirose
    HR10A-10J-12SC(73) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connector Housings category. HR10A-10J-12SC(73) is described as CONN JCK HSG FMALE 12POS INLINE. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"