HR10A-10J-12PC(73) Hirose
  • Available: 48
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HR10A-10J-12PC(73) Hirose
    HR10A-10J-12PC(73) Hirose
    HR10A-10J-12PC(73) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connector Housings category. HR10A-10J-12PC(73) is described as CONN JACK HSG MALE 12POS INLINE. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE