HR10-10R-12SA Hirose
  • Part Number: HR10-10R-12SA
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 12POS FEMALE DIP PCB
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about HR10-10R-12SA Hirose
    HR10-10R-12SA Hirose
    HR10-10R-12SA is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. HR10-10R-12SA is described as CONN RECEPT 12POS FEMALE DIP PCB. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"