HNC2-2.5P-2DS(54) Hirose
  • More about HNC2-2.5P-2DS(54) Hirose
    HNC2-2.5P-2DS(54) Hirose
    HNC2-2.5P-2DS(54) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. HNC2-2.5P-2DS(54) is described as CONN PIN HDR 2.5MM 2POS. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"