HNC2-2.5P-10DS(55) Hirose
  • Available: 806
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HNC2-2.5P-10DS(55) Hirose
    HNC2-2.5P-10DS(55) Hirose
    HNC2-2.5P-10DS(55) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. HNC2-2.5P-10DS(55) is described as CONN PIN HDR 2.5MM 10POS. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"