HNC-2.5S-D-A(05) Hirose
  • More about HNC-2.5S-D-A(05) Hirose
    HNC-2.5S-D-A(05) Hirose
    HNC-2.5S-D-A(05) is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Contacts category. HNC-2.5S-D-A(05) is described as CONN SOCKET 2.5MM 22-26AWG. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Contacts from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Contacts
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE, NYLON
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    View
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"