HIF6B-50DA-1.27DS(71) Hirose
  • More about HIF6B-50DA-1.27DS(71) Hirose
    HIF6B-50DA-1.27DS(71) Hirose
    HIF6B-50DA-1.27DS(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Female Receptacle category. HIF6B-50DA-1.27DS(71) is described as CONN HOUSING 50POS 1.27MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    View
    Vector
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"