HIF6B-40DA-1.27DSA(71) Hirose
  • More about HIF6B-40DA-1.27DSA(71) Hirose
    HIF6B-40DA-1.27DSA(71) Hirose
    HIF6B-40DA-1.27DSA(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Female Receptacle category. HIF6B-40DA-1.27DSA(71) is described as CONNECTOR FEMALE STRAIGHT 40 POS. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Female Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Female Receptacle
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"