HIF6-40PA-1.27DSA(71) Hirose
  • Available: 548
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HIF6-40PA-1.27DSA(71) Hirose
    HIF6-40PA-1.27DSA(71) Hirose
    HIF6-40PA-1.27DSA(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. HIF6-40PA-1.27DSA(71) is described as HEADER CONN PCB ST EJECT 40POS. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE