HIF3H-40DA-2.54DSA(71) Hirose
  • More about HIF3H-40DA-2.54DSA(71) Hirose
    HIF3H-40DA-2.54DSA(71) Hirose
    HIF3H-40DA-2.54DSA(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Female Receptacle category. HIF3H-40DA-2.54DSA(71) is described as CONN SOCKET 40POS 2.54MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Female Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Female Receptacle
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC BOARD BASE