HIF3H-16DB-2.54DS(71) Hirose
  • More about HIF3H-16DB-2.54DS(71) Hirose
    HIF3H-16DB-2.54DS(71) Hirose
    HIF3H-16DB-2.54DS(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Female Receptacle category. HIF3H-16DB-2.54DS(71) is described as CONN SOCKET 16POS 2.54MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    View
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN