HIF3CA-16PA-2.54DSA(71) Hirose
  • More about HIF3CA-16PA-2.54DSA(71) Hirose
    HIF3CA-16PA-2.54DSA(71) Hirose
    HIF3CA-16PA-2.54DSA(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. HIF3CA-16PA-2.54DSA(71) is described as CONN HDR 16POS 2.54MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK TOP/BOT VENT 3UX8.5X7
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X9 SNAPIN PLAST
    View
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH