HIF3C-40D-2.54C(03) Hirose
  • More about HIF3C-40D-2.54C(03) Hirose
    HIF3C-40D-2.54C(03) Hirose
    HIF3C-40D-2.54C(03) is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. HIF3C-40D-2.54C(03) is described as CONN HOUSING 40POS 2.54MM DUAL. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
    Rectangular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    View
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN