HIF3BBW-60PA-2.54DS(71) Hirose
  • More about HIF3BBW-60PA-2.54DS(71) Hirose
    HIF3BBW-60PA-2.54DS(71) Hirose
    HIF3BBW-60PA-2.54DS(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Regtangular Male Receptacle category. HIF3BBW-60PA-2.54DS(71) is described as CONN HDR 60POS 2.54MM. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Regtangular Male Receptacle from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Regtangular Male Receptacle
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"