HIF2C-40DT-1.27R Hirose
  • More about HIF2C-40DT-1.27R Hirose
    HIF2C-40DT-1.27R Hirose
    HIF2C-40DT-1.27R is manufactured by Hirose and is categorized in the Direct Wire Board Rectangular Connector category. HIF2C-40DT-1.27R is described as CONN HOUSING 40POS 1.27MM. Perfect Parts is a supplier of Board Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V