HIF2C-10DT-1.27R(01) Hirose
  • More about HIF2C-10DT-1.27R(01) Hirose
    HIF2C-10DT-1.27R(01) Hirose
    HIF2C-10DT-1.27R(01) is manufactured by Hirose and is categorized in the Direct Wire Board Rectangular Connector category. HIF2C-10DT-1.27R(01) is described as CONN HOUSING 10POS 1.27MM. Perfect Parts is a supplier of Board Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Direct Wire Board Rectangular Connector from all manufacturers
    ---> Board Connectors by sub category
  • More About  Direct Wire Board Rectangular Connector
    Board Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    WAX PROTECTION
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Mallory Sonalert
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK