HIF2B-60D-2.54RB Hirose
  • More about HIF2B-60D-2.54RB Hirose
    HIF2B-60D-2.54RB Hirose
    HIF2B-60D-2.54RB is manufactured by Hirose and is categorized in the Direct Wire Board Rectangular Connector category. HIF2B-60D-2.54RB is described as CONN HOUSING 60POS 2.54MM. Perfect Parts is a supplier of Board Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"