HIF2B-50D-2.54RA Hirose
  • More about HIF2B-50D-2.54RA Hirose
    HIF2B-50D-2.54RA Hirose
    HIF2B-50D-2.54RA is manufactured by Hirose and is categorized in the Direct Wire Board Rectangular Connector category. HIF2B-50D-2.54RA is described as CONN HOUSING 50POS 2.54MM DUAL. Perfect Parts is a supplier of Board Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"