FX16S-41S-0.5SH Hirose
  • More about FX16S-41S-0.5SH Hirose
    FX16S-41S-0.5SH Hirose
    FX16S-41S-0.5SH is manufactured by Hirose and is categorized in the Pluggable Connectors category. FX16S-41S-0.5SH is described as CONN RECEPT 41POS 0.5MM. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Pluggable Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Pluggable Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CONNECTOR H 15 F