FX16M2-41S-0.5SV Hirose
  • Available: 1,109
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FX16M2-41S-0.5SV Hirose
    FX16M2-41S-0.5SV Hirose
    FX16M2-41S-0.5SV is manufactured by Hirose and is categorized in the Pluggable Connectors category. FX16M2-41S-0.5SV is described as CONN RECEPT 41POS 0.5MM. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Pluggable Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Pluggable Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"