FX16-31P-0.5SD Hirose
  • Available: 2,660
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FX16-31P-0.5SD Hirose
    FX16-31P-0.5SD Hirose
    FX16-31P-0.5SD is manufactured by Hirose and is categorized in the Pluggable Connectors category. FX16-31P-0.5SD is described as CONN PLUG 0.5MM 31POS. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Pluggable Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Pluggable Connectors
    Connectors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 220MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
    View
    Schroff
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK