FX15SC-41S-0.5SV Hirose
  • Part Number: FX15SC-41S-0.5SV
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 41POS .5MM VERT SMD
  • Category: Pluggable Connectors
  • Status:
  • Available: 152
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FX15SC-41S-0.5SV Hirose
    FX15SC-41S-0.5SV Hirose
    FX15SC-41S-0.5SV is manufactured by Hirose and is categorized in the Pluggable Connectors category. FX15SC-41S-0.5SV is described as CONN RECEPT 41POS .5MM VERT SMD. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Pluggable Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Pluggable Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    View
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V