FX15S-31S-0.5SH(30) Hirose
  • Part Number: FX15S-31S-0.5SH(30)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 31POS .5MM RA SMD
  • Category: Pluggable Connectors
  • Status:
  • More about FX15S-31S-0.5SH(30) Hirose
    FX15S-31S-0.5SH(30) Hirose
    FX15S-31S-0.5SH(30) is manufactured by Hirose and is categorized in the Pluggable Connectors category. FX15S-31S-0.5SH(30) is described as CONN RECEPT 31POS .5MM RA SMD. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Pluggable Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Pluggable Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK