FH52-8S-0.5SH Hirose
  • Available: 47,163
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FH52-8S-0.5SH Hirose
    FH52-8S-0.5SH Hirose
    FH52-8S-0.5SH is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH52-8S-0.5SH is described as CONN FFC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM