FH52-40S-0.5SH Hirose
  • Available: 9,692
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FH52-40S-0.5SH Hirose
    FH52-40S-0.5SH Hirose
    FH52-40S-0.5SH is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH52-40S-0.5SH is described as CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    View
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL