FH48-40S-0.5SV Hirose
  • Available: 17,529
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FH48-40S-0.5SV Hirose
    FH48-40S-0.5SV Hirose
    FH48-40S-0.5SV is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH48-40S-0.5SV is described as CONN FFC VERT 40POS 0.50MM SMD. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Flexible Fiber Optic Connectors from all manufacturers
    ---> Fiber Optic Connectors by sub category
  • More About  Flexible Fiber Optic Connectors
    Fiber Optic Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE