FH28D-28S-0.5SH(11) Hirose
  • More about FH28D-28S-0.5SH(11) Hirose
    FH28D-28S-0.5SH(11) Hirose
    FH28D-28S-0.5SH(11) is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH28D-28S-0.5SH(11) is described as CONN FFC BOTTOM 28POS 0.50MM R/A. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Flexible Fiber Optic Connectors from all manufacturers
    ---> Fiber Optic Connectors by sub category
  • More About  Flexible Fiber Optic Connectors
    Fiber Optic Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK