FH28-40S-0.5SH(05) Hirose
  • Available: 78,799
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FH28-40S-0.5SH(05) Hirose
    FH28-40S-0.5SH(05) Hirose
    FH28-40S-0.5SH(05) is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH28-40S-0.5SH(05) is described as CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Flexible Fiber Optic Connectors from all manufacturers
    ---> Fiber Optic Connectors by sub category
  • More About  Flexible Fiber Optic Connectors
    Fiber Optic Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    View
    Schroff
    CONNECTOR H 15 F