FH16M-96S-0.4SHW(05) Hirose
  • More about FH16M-96S-0.4SHW(05) Hirose
    FH16M-96S-0.4SHW(05) Hirose
    FH16M-96S-0.4SHW(05) is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH16M-96S-0.4SHW(05) is described as CONN FPC BOTTOM 96POS 0.40MM R/A. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED