FH12S-50S-0.5SH(55) Hirose
  • Available: 56,673
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FH12S-50S-0.5SH(55) Hirose
    FH12S-50S-0.5SH(55) Hirose
    FH12S-50S-0.5SH(55) is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH12S-50S-0.5SH(55) is described as CONN FFC BOTTOM 50POS 0.50MM R/A. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Flexible Fiber Optic Connectors from all manufacturers
    ---> Fiber Optic Connectors by sub category
  • More About  Flexible Fiber Optic Connectors
    Fiber Optic Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED