FH12-53S-0.5SH Hirose
  • More about FH12-53S-0.5SH Hirose
    FH12-53S-0.5SH Hirose
    FH12-53S-0.5SH is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH12-53S-0.5SH is described as CONN FFC BOTTOM 53POS 0.50MM R/A. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH