FH12-40S-0.5SH(54) Hirose
  • Available: 4,480
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FH12-40S-0.5SH(54) Hirose
    FH12-40S-0.5SH(54) Hirose
    FH12-40S-0.5SH(54) is manufactured by Hirose and is categorized in the Flexible Fiber Optic Connectors category. FH12-40S-0.5SH(54) is described as CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A. Perfect Parts is a supplier of Fiber Optic Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Flexible Fiber Optic Connectors from all manufacturers
    ---> Fiber Optic Connectors by sub category
  • More About  Flexible Fiber Optic Connectors
    Fiber Optic Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    View
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    View
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V